پوشاک پاییزه!پوشاک پاییزه دیجیکالا


پوشاک پاییزه!پوشاک پاییزه دیجیکالا
فایل صوتی / اضطراب در کودکان - مثبت گرا
فایل صوتی / اضطراب در کودکان - دکتر فریبا عربگل - فوق تخصص روانشناسی کودکان

دکتر فریبا عربگل - فوق تخصص روانشناسی کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در برنامه سلامت باشید شبکه 3 سیما به موضوع اضطراب در کودکان پرداخته است و به سوالات ذیل پاسخ داده است
از شما دعوت می کنیم تا این فایل صوتی را بشنوید:
     اضطراب چیست و چرا ایجاد می شود ؟
     اضطراب از چه سنی بچه ها را درگیر می کند ؟
     آیا علائم اضطراب در سنین مختلف با هم فرق می کنند ؟
     من در زمان بارداری ام دچار یکسری مشکلات شدم که استرس های خیلی شدیدی به من وارد می شد . تقریبا سه ماه اول من هر روز گریه می کردم . الان شش ماه است که بچه بدنیا آمده است و مشکلات من تمام شده است اما نوزاد من تمام روز را گریه می کند و اصلا آرام نمی گیرد . دکترها می گویند که این از نظر روحی دچار استرس است . یک ربع به یک ربع از خواب بیدار می شود و من را می خواهد و اگر من نباشم نمی خوابد . هیچ وقت از من جدا نمی شود . من چکار باید بکنم که بچه ام آرام بشود ؟
     به جزء ترس از جدایی در کودکان ، آیا اضطراب علل دیگری هم دارد ؟
     من یک پسر شش ساله دارم .دکتر گفته که او دچار اضطراب شدید است . ترس زیادی دارد . الان من بچه ی دیگری بدنیا آورده ام .از آن موقع پسرم دچار تکرر ادرار شده است . نوار و قلب و اکو هم کرده ام ولی مشکلی وچود ندارد دارو هم به او دادند . او شدیدا مضطرب و ترسو است . مدام مواظب است که برای این نوزاد مشکلی پیش نیاید . آیا باید این داروها را ادامه بدهم ؟
    در مورد مصرف دارو در بیماری اضطراب کودکان توضیحاتی بدهید .
    من یک پسر دو سال و نیمه دارم که خیلی خجالتی است .بعضی مواقع ناخن هایش را می کند و گوشتش را هم خون می اندازد .غذا هم خیلی بد می خورد . بعضی مواقع شبها از خواب می پرد و پیش من می خوابم . اگر با کسی که ناآشنا باشد از من جدا نمی شود . راهنمایی بفرمایید .
     پسر چهارده ساله ای دارم که خیلی زود عصبانی می شود و در زمان عصبانیت هرچه جلوی دستش باشد پرت می کند . بیماری آسم هم دارد و عصبانیت او به حدی زیاد است که وقتی با خواهر یا برادر دعوا می کند خودش را می زند . چطور باید با او برخورد بکنیم ؟
    پسر من کلاس پنجم است . درس را در منزل می خواند ولی در مدرسه نمی تواند خوب جواب بدهد . در خانه درس را خیلی می خواند و تلاش می کند و آن جوابی که در خانه می دهد در مدرسه نمی دهد . راهنمایی بفرمایید .
توصیه ی نهایی شما برای کنترل و درمان نهایی اضطراب چیست ؟

منبع:شبکه 3 سیما

کلمه عبور برا دانلود همه فایلها


www.khavaranshop.ir
 
دانلود فایل صوتی / اضطراب در کودکان

[ دوشنبه 21 بهمن‌ماه سال 1392 ] [ 05:53 ق.ظ ] [ سهیلا ]

[ 0 نظر ]